Nietolerancje pokarmowe

Poznaj przyczynę długotrwałych dolegliwości!

Oferujemy wykonanie testu na nietolerancje pokarmowe przy pomocy testówFoodDetective, które pozwalają otrzymać dokładny wynik w ciągu tego samego dnia z próbki krwi pobranej z opuszka palca.

Badanie można wykonać zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Wynik, który otrzymuje pacjent, nie tylko potwierdza lub wyklucza posiadanie nietolerancji pokarmowej na 46 produktów spożywczych, ale również pozwala określić natężenie nadwrażliwości na każdy z nich w skali 3-stopniowej. 

Po otrzymaniu wyników testu zalecane jest wykluczenie z diety składników, których pacjent nie toleruje na co najmniej 3 miesiące. W tym czasie organizm regeneruje się po wieloletnim obciążeniu i można zaobserwować znaczącą poprawę samopoczucia i często ustąpienie objawów chorobowych.

Długotrwałe dolegliwości zdrowotne oraz złe samopoczucie, którego dotąd nie udaje się zdiagnozować, może świadczyć o nietolerancji pokarmowej, czyli nadwrażliwości na składniki naszej codziennej diety.

Szacuje się, że obecne ok. 40% populacji cierpi na nietolerancje pokarmowe, większość jednak nie identyfikuje z nimi swojego złego samopoczucia. Dzieję się tak dlatego, że negatywne skutki spożycia pokarmu, na który jesteśmy uwrażliwieni, mogą być odczuwalnie nawet po 3 dniach dniach od ich spożycia.
Objawy nietolerancji pokarmowej:

  • układ pokarmowy: m. in. wzdęcia, biegunki, zaparcia, otyłość
  • układ nerwowy: m.in. ostre bóle głowy
  • zaburzenia koncentracji
  • problemy skórne: m.in. wysypki, atopowe zapalenie skóry, obrzęki, łuszczyca, trądzik
  • układ oddechowy: m.in. trudności z oddychaniem, przewlekły katar
  • układ hormonalny: np. problemy z poczęciem lub utrzymaniem ciąży, nadwaga, zatrzymywanie wody w organizmie
  • układ ruchu: np. bóle mięśni, stawów, kręgosłupa
  • depresja, stany lękowe, uczucie niepokoju

    Zapraszamy do wykonywania testu FoodDetective, ponieważ w prosty i szybki sposób pozwala on uzyskać wiedzę na temat przyczyny długotrwałych dolegliwości, których przyczyny dotąd nie udało się ustalić.